Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum fac?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum fac?

cum sa -i faca o carte de munca daca nu are nici un act de studii unui angajat?se poate?
da, se poate.Il incadrati muncitor necalificat, sau la nivelul studiilor pe care le poate dovedi
Nu toata lumea are studii, unii fac doar 8 clase, dar si ei au dreptul sa munceasca si sa aiba carte de munca, nu?
vreau sa zic ca nu are documentul doveditor...scoala a facut-o in alt judet si acu are vreo 40 ani...
nu iprea nteleg, lucreaza de 40 de ani si nu are carte de munca ??

daca a pierdut actul de studii va trebui sa solicite eliberarea unui duplicat de la scoala aceea, nu are ce face
pana la eliberarea lui poate fi incadrat ca muncitor necalificat
SFARTZ ANDREEA a scris:

vreau sa zic ca nu are documentul doveditor...scoala a facut-o in alt judet si acu are vreo 40 ani...

In lipsa de copii de pe acte de studii, il puteti angaja numai ca muncitor necalificat.