Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare personal fara studii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare personal fara studii

Se poate angaja un muncitor necalificat (in cazul meu in industria confectiilor textile) un candidat care nu poate face dovada studiilor (nu mai are nicio diploma - le-a pierdut)?

Poate fi carnetul de munca suficient? sau poate o declaratie pe proprie raspundere ca absolvit cele 10 clase pe care sustine ca le-a urmat?

Va multumesc
Puteti fi angajat ca muncitor necalificat .. in acest sens, nu va trebuie niciun act de studiu ...