Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Art 336.alin 1
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Art 336.alin 1

Buna ziua.
Sotul meu a condus avand 0,42alcool in aerul expirat si i s-a retinut permisul de conducere.I s-au recoltat si probe de sange dar inca nu stim rezultatul.
As vrea sa stiu ce se poate intampla tinand cont de faptul ca acum 7 ani a fost condamnat la 1 an cu suspendare pentru aceeasi infractiune.Daca va fi condamnat din nou,pentru cat timp,sau mai are dreptul dupa executarea pedepsei sa dea din nou de permis?
paiselena, utilizator
Trebuie sa va recuperați permisul din UK, înțeleg ca aveți dreptul de conducere suspendat.
Dar nu îl pot recupera decât prin trecerea testelor
De aceea caut un răspuns dacă pot sa fac în România

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Trebuie sa va recuperați permisul din UK, înțeleg ca aveți dreptul de conducere suspendat.