Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Taxa de timbru insolventa si faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Taxa de timbru insolventa si faliment

in cazul in care am platit taxa de timbru la intrarea in insolventa a unei societati, trebuie sa o mai achit odata si la intrarea societatii in faliment dupa doi ani?
Falimentul este parte (ultima) a insolventei. Dar de unde stiti ca peste doi ani va intra in faliment?
Nu trebuie sa o mai achitati si la intrarea in faliment.Daca ati achitat-o la momentul intrarii in insolventa si sunteti in tabelul creditorilor nu trebuie sa mai achitati nimic.