Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sponsorizare pentru Consiliere in cariera
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sponsorizare pentru Consiliere in cariera

Buna ziua!
Detin o I.I. cu activitate plasare forta de munca, management si consultanta hr. si doresc sa realizez un proiect in care sa implic mai multe firme, ca sponsori.

Doresc sa ofer consiliere gratuita unui grup tinta de 50 - 100 de persoane in domeniul carierei (CV, scrisoare de intentie, simulare interviu, identificare job-uri ...etc.. cat si sprijin in angajare din partea sponsorilor). (am intalnit sute de persoane care habar nu au sa scrie un CV de calitate)

Vreau sa stiu daca exista vreo posibilitate legala ca pe Intreprindere Individuala sa obtin sponsorizare sau donatie de la cateva companii, deoarece aceste activitati presupun niste cheltuieli pe care nu le pot suporta.
O societate comerciala nu poate sa sponsorizeze o intreprindere individuala ci doar o persoana fizica sau un ong (asociatie si fundatie).