Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Rambursare TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Rambursare TVA

Buna ziua,
va rog daca ma ajutati cu urmatoarea problema:
- vreau sa solicit rambursarea tva si nu stiu daca in afara de a bifa pe decont optiunea de rambursare mai am si alte obligatii documentare , am inteles ca mai e o anexa de completat -aveti un model va rog. Depunerea decontului se poate face normal online sau trebuie sa merg si la Finante- departament TVA sa notific? Sunt contribuabil mijlociu -am obligatii suplimentare?

multumesc.
Agentia Nationala de Administrare Fiscala a emis o noua procedura de rambursare a TVA-ului, publicata in Monitorul Oficial.

Ordinul ANAF nr. 2017/2011 a fost publicat in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 362 din 24 mai.