Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Plan invatamant
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Plan invatamant

Buna ziua.in anul 2004 am absolvit o scoala postliceala sanitara care prin anul 2006 a fost inchisa.acum o luna am apelat la fostul director,care detine arhiva scolii,pentru a-mi elibera planul de invatamant ,necesar plecarii in strainatate,dar acesta refuza sa mi semneza si sa-mi stampileze acele hartii necesare.ce pot face in acest caz? MULTUMESC ANTICIPAT!
alecsiaflorin, utilizator
Nu se poate elibera planul de invatamant. Solicita un document, un extras, din care sa reiasa ce anume contine plan. de inv. Solicitarea sa o faceti in scris. Daca refuza nejustificat, va ramane calea unei actiuni judiciare i contencios administrativ.
multumesc.dar problema e ca in strainatate solicita planul de invatamant
alecsiaflorin, utilizator
Solicitați copie după planul de învățământ, că e document public.