avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Licitatie firma aflata in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Licitatie firma aflata in insolventa

Poate participa la o licitatie o firma aflata in insolventa? In ce lege se prevede acest lucru (in afara art.181 din OUG. 34/2006) .
Cel mai recent răspuns: l.mihaela , utilizator 18:32, 14 Mai 2014
Din pacate o firma aflata in insolventa nu poate participa la licitatie. OUG privind achizitiile publice prevede in mod expres acest lucru.
Nu exista o alta prevedere in acest sens din cate stiu eu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Document constatator negativ Pamela.D Pamela.D Imi puteti spune cineva in momentul primirii unui document constatator negativ ca urmare a rezilierii unui contract., cat timp nu mai pot participa la ... (vezi toată discuția)
Datorii la buget - inchiriere teren zaganescu zaganescu Buna ziua, Imi puteti indica si mie actul normativ care prevede ca o firma ce are datorii catre stat(ce apar in certificatul de atestare fiscala) nu poate ... (vezi toată discuția)
Insolventa si achizitii publice CI Ioana Butan CI Ioana Butan O firma aflata in insolventa poate participa la achizitii publice? Si daca da care ar fi temeiul juridic (vezi toată discuția)