Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Licitatie firma aflata in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Licitatie firma aflata in insolventa

Poate participa la o licitatie o firma aflata in insolventa? In ce lege se prevede acest lucru (in afara art.181 din OUG. 34/2006) .
Din pacate o firma aflata in insolventa nu poate participa la licitatie. OUG privind achizitiile publice prevede in mod expres acest lucru.
Nu exista o alta prevedere in acest sens din cate stiu eu.