Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raporturi zilnice scoase sporadic
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raporturi zilnice scoase sporadic

Buna ziua,
Un magazin satesc(SRL, microintreprindere, neplatitor de TVA) unde vanzatorul e si administrator, nu emite bonuri fiscale doar din cand in cand(ca uita), lunar apar diferente intre stocul faptic si scriptic, minusul in gestiune nu e minus - c/v acesteia exista ca suma- doar ca nu e evidentiata in Z-turi. Poate inregistra aceste sume in contabilitate la sfarsit de luna pe numele sau, eventual o factura si chitanta?
Va multumesc!
Nu. Trebuie sa bage in casa de marcat in fiecare zi, atunci cand face vanzarea iar apoi sa apara acele vanzari in raportul z scos la sfarsit de zi.