avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu pentru studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu pentru studii superioare

în 2012 am terminat facultatea de asistență medicală. după licență n-am dus nici o hârtie la RUNOS,pentru că eram în C.C.C. în 2013 am scos diploma și am și dus-o la RUNOS, făcând și cererea pentru trecerea pe treapta următoare, as.med. lic.
spitalul nostru e municipal.
în 2011, când am intrat în CCC, salariul meu de încadrare era 697.
când am reînceput, oct. 2013, era 802 (1080 de bază).
acuma, după ce au venit aprobările de la minister pentru trecerea pe treapta superioară de salarizare, e 1295 s. de bază, pe cel de încadrare încă nu-l știu, că nu mi-au dat să semnez hotărârea.
(în septembrie se împlinesc 10 ani de la angajare.)
întrebarea mea: e normal așa mic??? mie mi se foarte foarte mic.
așa mică e diferența între studiile medii și cele superiore???

dezamăgire și regrete. acuma chiar regret anii pierduți la facultate. și banii. muulți! 12000lei/3ani studii + multe alte cheltuieli.
Ultima modificare: Miercuri, 14 Mai 2014
iculici, utilizator

Alte discuții în legătură

Salarizare primarii coradora coradora care este salariul unui consilier cu o vechime de 3 ani in cadrul unei primarii (vezi toată discuția)
Unde se gaseste obligativitatea cu incadrarea in functie publica pe treapta in 2010 Geanina Chircan Geanina Chircan Buna ziua , anul acesta , 2010 , luna mai , am ocupat functia de cons juridic asistent , treapta 3 , pana in mai 2010 am fost contractual- ... (vezi toată discuția)
Promovare sau recrutare arhitect ContSters119148 ContSters119148 Buna ziua, Lucrez din 2002 la primaria unui orasel mic (infiintat in 2004), am inceput cu inspector resurse umane pana in 2009, iar din 2009-2013 am trecut ... (vezi toată discuția)