Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu pentru studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu pentru studii superioare

în 2012 am terminat facultatea de asistență medicală. după licență n-am dus nici o hârtie la RUNOS,pentru că eram în C.C.C. în 2013 am scos diploma și am și dus-o la RUNOS, făcând și cererea pentru trecerea pe treapta următoare, as.med. lic.
spitalul nostru e municipal.
în 2011, când am intrat în CCC, salariul meu de încadrare era 697.
când am reînceput, oct. 2013, era 802 (1080 de bază).
acuma, după ce au venit aprobările de la minister pentru trecerea pe treapta superioară de salarizare, e 1295 s. de bază, pe cel de încadrare încă nu-l știu, că nu mi-au dat să semnez hotărârea.
(în septembrie se împlinesc 10 ani de la angajare.)
întrebarea mea: e normal așa mic??? mie mi se foarte foarte mic.
așa mică e diferența între studiile medii și cele superiore???

dezamăgire și regrete. acuma chiar regret anii pierduți la facultate. și banii. muulți! 12000lei/3ani studii + multe alte cheltuieli.
iculici, utilizator