Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... INSELACIUNE?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

INSELACIUNE?

am fost escrocata de un individ, pe nume [editat]pe care l-am imprumutat la un peco, cu o suma pentru a-si cumpara benzina si a ajunge acasa la 300 km. Deoarece era in masina cu un copil mic, eu am cazut in capcana si i-am dat banii, urmand ca a doua zi sa-mi returneze banii. Dar de atunci nu mai raspunde la telefon. va rog sa mediatizati cazul, pt a nu mai pacali si alte persoane.
unde poate fi incadrat acest caz de inselaciune?
gi-jane2, moderator
Ati putea depune plangere la politie pt abuz de incredere.
Pe forum discutam problemele , nu persoanele asa ca nu dam nume pe forum, multumesc pt intelegere.
Depuneti plangere la politie daca credeti ca ati fost inselat.
Exista si astfel de inselaciuni care se practica.
Din pacate, pot exista situatii reale iar oamenii de buna-credinta sa nu fie crezuti.