Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gradinita
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gradinita

Buna ziua,

Am o mica nelamurire privind drepturile mele ca angajat.

Am un copil mic in varsta de 3 ani si jumatate pe care l-am dat la gradinita.

Intrebarea mea este: Exista vre-o lege prin care angajatorul meu este obligat sa imi accepte alt program,ca sa pot duce/lua copilul de la gradinita?

Gradtinita are program 8:00 - 17:00,eu am programul la fel si nu ma incadrez cu sotia sa duc copilul la gradinita sau sa il iau.

Programul intreprinderii este 06:00-22:00 (3 schimburi).

Cum procedez in caz ca exista vre-o lege?

Multumesc frumos.
~ Conținut șters la cerere ~
Nu exista niciun text de lege care sa-l oblige pe angajator la ceea ce doriti dvs.