Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inscriere auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inscriere auto

buna ziua, eu locuiesc acum pe teritoriul germaniei si doresc sa ma intorc in tara, intrebarea mea mea este daca am o masina aici proprietate personala si doresc sa o aduc in tara si sa o inmatriculez mai trebuie platita taxa de mediu sau nu ,si daca nu ce acte trebuie .Va multumesc
Da trebuie taxa platita si acte : contract de vanzare in original ,briful masini in original care trebuiesc traduse in tara apoi mers la rar sa stabileasca ce euro este masina ,apoi la anf si PE urma la militie pt inmatriculare . 2-3 zile de pierdut timpul pt a da bani la stat pe bani tai .
Distractie placuta