Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Abandon de familie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Abandon de familie

ce trebuie sa fac in cazul in care sotul meu a abandonat domiciliul unde locuim si avem un copil minor unde trebuie sa ma adresez?
Instantei, unde sa introduceti actiunea de divort.
Sau numai cerere pentru stabilirea unei pensii de intretinere in favoarea copilului.
Depinde ce doriti dvs, ca de trebuit nu trebuie nimic, numai daca vreti.
Sa va adresati in ce scop, ce anume urmariti? Sa divortati, sa va impacati, sa-l gasiti?
sa divortez asta vreau dar pana depun eu actele de divort mam gandit k poate ar trebui sa merg la politie sal reclam de exemplu poate el maine,poimaine da in cap la cineva sau face ceva eu ce fac stau cu politia pe la usa k al cauta pe el si nu mi se pare ceva corect a plecat ma lasat cu un copil de un an jumate pur si simplu sa ma descurc pe el nul intereseaza
iony23, utilizator
Dar ce doamna, e copil mic sa raspundeti pt faptele lui ? Da in cap il aresteaza..e simplu sa deschideti usa si sa ziceti ca nu mai locuieste acolo.
Nu vi se pare corect, dati divort. Puteti cere pensie si pe calea ordonantei presedintiale.
:offtopic: Va rog, nu mai scrieti cu k, contravine regulamentului de postare.