Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Indice inflatie hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Indice inflatie hotarare judecatoreasca

Buna ziua,
vin cu intrebarea asupra modului de aplicare a indicelui de inflatie asupra unei horarari judecatoresti legea 221/2008 devenita definitiva si irevocabila in feb 2011.
Indicele de inflatie se aplica de la data obligatiei de plata sau de la gata devenirii definitive si irevocabila ?
De la data nasterii obligatiei de plata. Cum ati aplica coeficientul anului 2011 la anul 2008? Sunt indici diferiti. Pentru fiecare an se aplica indicele de inflatie corespunzator.