Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - ordinul 1479/2013
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - ordinul 1479/2013

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu urmatoarea nelamurire:
Cei de la ONRC mi-au spus raspicat ca nu pot sa-mi deschid PFA pe CAEN 6202 - Consultanta IT decat daca am diploma de licenta la o facultate care este in lista din anexele ordinului 1479/2013.

Acest ordin face referire la angajati, eu vreau sa-mi deschid PFA nu sa ma angajez.
Mentionez ca am atestat profesional din liceu in domeniul IT.

Puteti sa-mi spuneti parerea dumneavoastra, legal daca au dreptate? In caz contrar cum ma sfatuiti sa procedez?

Multumesc
Ce scrie pe atestatul dvs? Ce meserie aveti?