avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - ordinul 1479/2013
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - ordinul 1479/2013

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu urmatoarea nelamurire:
Cei de la ONRC mi-au spus raspicat ca nu pot sa-mi deschid PFA pe CAEN 6202 - Consultanta IT decat daca am diploma de licenta la o facultate care este in lista din anexele ordinului 1479/2013.

Acest ordin face referire la angajati, eu vreau sa-mi deschid PFA nu sa ma angajez.
Mentionez ca am atestat profesional din liceu in domeniul IT.

Puteti sa-mi spuneti parerea dumneavoastra, legal daca au dreptate? In caz contrar cum ma sfatuiti sa procedez?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 21:41, 26 Mai 2014
Ce scrie pe atestatul dvs? Ce meserie aveti?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa cod caen 6202 fara finalizarea ciclului de licenta la o facultate cu specializare in it ilumar58 ilumar58 Dupa cum este mentionat si in titlu as dori sa stiu daca imi pot face PFA in activitati de consultanta in tehnologia informatiei fara sa am licenta luata. ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa servicii it adysx adysx Buna ziua, M-ar interesa o solutie pentru ca sotia mea sa-si poata infiinta un PFA norma de venit neplatitor de TVA, pentru a executa servicii de ... (vezi toată discuția)
Cod caen 6202 Adi1988 Adi1988 Bună tuturor! Vreau sa îmi deschid un PFA, m-am gândit la codul caen 6202. Precizez ca am doar liceul făcut la specializarea matematica-informatica, deci ... (vezi toată discuția)