avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Constructie fara autorizatie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Constructie fara autorizatie

Buna ziua

Vecinul meu a construit in 2012 un grajd fara autorizatie de constructie, la 10 centimetri de razor si a venit cu 8 vaci 40 oi si 6 caini . Am facut mai multe sesizari la primarie la consiiul judetean si la inspectoratul in constructii .
De la primarie si insp. in constructii nu am primit nici un raspuns .
Iar cei de la consiliul judetean mi-au raspuns ca au verificat ,este asa cum am sesizat ( nu are autorizatie) si ca primarul trebuie sa aplice legea 50/1991.
Primarul nu a luat nici o masura de respectare legii .
Acum acelasi vecin a inceput sa construiasca si o casa la doar 30 cm.de razor, bineanteles tot fara autorizatie,sub ochi PRIMARULUI.
Va rog spuneti-mi la cine sa ma mai adresez?Cum sa procedez ?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: aiureluuuuuu , utilizator 21:52, 23 Mai 2014
va multumesc
Daca trimit sesizarea ,la Prefect prin Mail ,mi-o ia in considerare?
Poate.
Cel mai bine trimiteti-o cu scrisoare cu valoare, nota de inventar si confirmare de primire.
va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constructie fara autorizatie Dany32 Dany32 Buna ziua! As dori sa stiu daca constructia unui garaj necesita autorizatie,daca da,de cine trebuie eliberata? Si daca acea constructie este ridicata fara ... (vezi toată discuția)
Constructie service auto pisoiud pisoiud Buna ziua, doresc sa aflu care este distanta minima ce trebuie respectata intre o casa / locuinta si constructia unui service auto. Multumesc (vezi toată discuția)
Buna ziua . de câțiva ani sunt terorizat de zgomotele produse ... Constantin.M Constantin.M Buna ziua . De câțiva ani sunt terorizat de zgomotele produse pe un teren sintetic construit de un vecin vizazi de casa in care locuiesc , distanta dintre ... (vezi toată discuția)