Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Constructie fara autorizatie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Constructie fara autorizatie

Buna ziua

Vecinul meu a construit in 2012 un grajd fara autorizatie de constructie, la 10 centimetri de razor si a venit cu 8 vaci 40 oi si 6 caini . Am facut mai multe sesizari la primarie la consiiul judetean si la inspectoratul in constructii .
De la primarie si insp. in constructii nu am primit nici un raspuns .
Iar cei de la consiliul judetean mi-au raspuns ca au verificat ,este asa cum am sesizat ( nu are autorizatie) si ca primarul trebuie sa aplice legea 50/1991.
Primarul nu a luat nici o masura de respectare legii .
Acum acelasi vecin a inceput sa construiasca si o casa la doar 30 cm.de razor, bineanteles tot fara autorizatie,sub ochi PRIMARULUI.
Va rog spuneti-mi la cine sa ma mai adresez?Cum sa procedez ?
Va multumesc
va multumesc
Daca trimit sesizarea ,la Prefect prin Mail ,mi-o ia in considerare?
Poate.
Cel mai bine trimiteti-o cu scrisoare cu valoare, nota de inventar si confirmare de primire.
va multumesc