Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Jurnal cumparari Saga
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Jurnal cumparari Saga

Buna ziua!Va rog sa ma ajutati,am introdus o factura de samanta,apoi i-am facut urmatoare nota contabila: 371=%
Iar cand dau Jurnal cumparari nu imi apare nimic.
Mai trebuie sa dau ceva? Multumesc
habar n-am cum functioneaza saga, dar daca ati facut nota contabila fara sa o treceti prin modulul cu ajutorul caruia sa faceti receptia si mai apoi sa va genereze aplicatia nota contabila urmare a unei extrageri in contabilitate, ma gandesc ca n-are cum sa va ajunga operatiunea in jurnalul de cumparari.
folositi HELP din aplicatie!
Buna ziua!
Dupa ce introduceti factura cu pretul de cumparare si vanzare, programul face inregistrarile contabile.
Ca sa apara in jurnal inregistrarea trebuie validata.-(in stanga jos a ecranului)