avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Jurnal cumparari Saga
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Jurnal cumparari Saga

Buna ziua!Va rog sa ma ajutati,am introdus o factura de samanta,apoi i-am facut urmatoare nota contabila: 371=%
401
378
4428
Iar cand dau Jurnal cumparari nu imi apare nimic.
Mai trebuie sa dau ceva? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Elis Ismail , Contabil 09:22, 23 Mai 2014
habar n-am cum functioneaza saga, dar daca ati facut nota contabila fara sa o treceti prin modulul cu ajutorul caruia sa faceti receptia si mai apoi sa va genereze aplicatia nota contabila urmare a unei extrageri in contabilitate, ma gandesc ca n-are cum sa va ajunga operatiunea in jurnalul de cumparari.
folositi HELP din aplicatie!
Buna ziua!
Dupa ce introduceti factura cu pretul de cumparare si vanzare, programul face inregistrarile contabile.
Ca sa apara in jurnal inregistrarea trebuie validata.-(in stanga jos a ecranului)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nota contabila achizitie marfa miutaradu miutaradu am aprovizionat la magazin marfa de la un furnizor fiind neplatitor de tva(gestionarul nu a observat) am facut nota contabila 371=401 371=378 dupa ... (vezi toată discuția)
Descarcare gestiune anairam_unid anairam_unid Buna ziua, Am o firma care are comert cu amanuntul insa a vandut doar cu factura ,firma este neplatitoare de tva.Intrebarea mea este cum se descarca ... (vezi toată discuția)
Nota contabila pt. fiecare factura de la furnizor sau pe total? vioviod vioviod Intr-o luna am mai multe facturi de la furnizor (acelasi furnizor). Am cumparat marfa in vederea revanzarii. Am factura si citanta. Intrebare: Trebuie sa ... (vezi toată discuția)