Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Suspendare activitate fundatie.
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Suspendare activitate fundatie.

Buna ziua,
La o fundatie se poate suspenda activitatea temporar?
Daca da, va rog sa-mi spuneti si cum?
Multumesc!
La ONG nu exista notiunea de "suspendare a activitatii" ca la SRL sau PFA, si nici nu se poate dizolva voluntar o fundatie. Nu e obligata insa sa functioneze in fapt, sa aiba activitati specifice la o anumita intensitate, si teoretic ar putea avea venituri si cheltuieli zero intr-un an, daca contabilul si membrii CD si cenzorii activeaza voluntar si sediul il are in comodat etc.