Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensii

As dorii sa stiu o persoana de sex feminin nascuta in data de 22.08.1964 , care lucreaza din data de 16.02.1982 pana in prezent cand se poate pensiona si cum . Mentionez ca in perioada 16.02.1982 - 24.11.2004 a lucrat in conditii grele (armament).
Va multumesc !
1. Nu este suficient sa spuneti "conditii grele".

2. Uitati-va in carnetul de munca si spuneti ce aveti inregistrat acolo: cat ati lucrat in gr. I sau a II-a de munca si cat ati lucrat in conditii speciale sau deosebite de munca.