Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general combustibilul de la 1 mai cum se ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

combustibilul de la 1 mai cum se inregistreaza???????????

Buna ziua,atat am citit prin legi si nu stiu exact ce sa m-ai fac cu combustibilul (motorina ,benzina).Am 2 masini mari cu care facem transport de lemne si chiar nu stiu cum sa il m-ai inregistrez.Va rog sa ma ajutati, multumesc
Nedeductibilitatea cheltuielilor cu combustibilul se refera la vehiculele rutiere motorizate care sunt destinate exclusiv pentru transportul rutier de persoane, cu o greutate maximă autorizată care să nu depăşească 3.500 kg şi care să nu aibă mai mult de 9 scaune de pasageri, incluzând şi scaunul şoferului, aflate în proprietatea sau în folosinţa contribuabilului.

Cum dvs. folositi masinile pentru transportul de lemne, nu va afecteaza noile modificari ale codului fiscal.