Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Caini in curte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Caini in curte

domnilor am 8 caini ciobanesc mioritiv luati in evidenta la medical veterinary vaccinati cu carnete,fac un effort financiar sa ii cresc dar am luat aceasta hotarare dupa ce in urma cu 2 ani mi-a fost Sparta casa,intre timp mi-au fost otraviti alti 2 caini,si furat din curte,politia nu a facut nimic ,asa am ajuns sa detin acesti caini ,cind simt pericol firesc ca latra zi si noapte dar nu tot timpul sunt dresati si asculta de comenzi,insa vecini sunt deranjati chiar si de cei 2 pauni pe care ii am ,ca sa nu mai spun de catei,as dori sa stiu daca am dreptul sa cresc acesti catei,si paunii locuiesc la tara multumesc
In conditiile in care cainii nu depasesc proprietatea dv ,este normal ca acestia sa se manifeste prin latrat
In conditiile in care detineti documentele medicale pentru animalele din proprietate,nu riscati sanctiuni
Totusi,daca cainii dv sustineti ca sunt instruiti si nu depasesc permetrul strict in proprietatea dv,firesc se pune intrebarea cum au fost otraviti cainii dv ?
le-a fost aruncate niste chiftelute peste gard cu otrava ei au fiecare tarcul lor si acele chiftelute au ajuns doar in 2 tarcuri ,am mai gasit resturi si le-am dus la laborator