avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod pfa
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod pfa

Buna ziua!
As vrea sa stiu si eu ce cod caen as putea folosi pentru PFA pt.creearea si comercializarea de decoratiuni,imitatii bijuterii,accesorii.Va multumesc!
Ultima modificare: Joi, 7 Mai 2009
andreea83, utilizator
Cel mai recent răspuns: Emese-Ibolya Tavaszi , Consultant fiscal 18:43, 3 Iunie 2009
Clasificarea activitatilor are urmatoarele optiuni referitoare la cerintele dumneavoastra:
Cod 3213: Fabricarea imitatiilor de bijuterii si articole similare
Cod 4648: Comert cu ridicata al ceasurilor si bijuteriilor
Cod 4777: Comert cu amanuntul al ceasurilor si bijuteriilor, in magazine specializate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa > multiple coduri caen rbh007 rbh007 Buna ziua, Ma aflu in situatia de a infiinta un PFA (impozitarea in sistem real) avand ca si cod caen principal 3213 (Fabricarea imitatiilor de bijuterii si ... (vezi toată discuția)
Coduri caen ina 64 ina 64 Buna ziua, In prezent , am un magazin de imbracaminte ( cod CAEN -4771 ) , vreau sa sa aduc bijuterii de argint din Italia si sa le vand pe ... (vezi toată discuția)
Ce cod caen imi trebuie pentru decoratiuni handmade? fringescience fringescience vreau sa imi deschid un magazin online in care sa vand ornamente si decoratiuni handmade, facute de mine, din material textil sau lemn, cum ar fi sosetele ce ... (vezi toată discuția)