Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Dubla disertatie la aceeasi specializare
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Dubla disertatie la aceeasi specializare

Buna ziua,

as dori sa stiu daca este permis, conform legii, sa obtinem dublu disertatie in aceeas specializare, sau sunt obligat sa fac 2 mastere pentru a obtine dublu disertatie?

Ex. la geologie avem partea de mineralogie si cea de paleontologie, doresc sa obtin o disertatie in ambele teme in aceeasi an de studiu. Din cate am inteles nu se poate aceasta in aceeas an doar daca mai fac inca un master (pe bani de data aceasta).

Multumesc anticipat pentru raspunsuri,

cu stima

- Béla
Un ciclu de master se finalizeaza cu o lucrare de disertatie, nu cu doua, nu cu trei. Daca doriti alta disertatie, inscrieti-va la alt master. Atentie: nu poate fi acelasi.