Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum poate un parinte sa reprezinte fiscal un minor ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum poate un parinte sa reprezinte fiscal un minor care presteaza servicii artistice

Buna ziua,

Cum poate un parinte sa reprezinte fiscal un minor care presteaza servicii artistice cu acordul scris al lor in vederea semnarii contractelor de prestari servicii ( prestatii artistice ) oferite de organizatorii de evenimente ?
Minorul a semnat cu acordul scris al ambilor parinti un contract de management si impresariat artistic cu un impresar din care reiese ca trebuie sa plateasca impresarului procentul cuvenit din prestatia artistica pentru fiecare eveniment.

Multumesc
pai minorul incaseaza iar reprezentantul cu acordul autoritatii.. plateste, zic