Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Depunere bilant corectat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Depunere bilant corectat

Buna ziua .As dori sa stiu , daca am depus online bilantul la 2013 si balanta era eronata . Eroarea am descoperit-o dupa ce s-a depus bilantul online. Pot sa il mai depun odata ? Sau ce pot sa fac ? Cand sa fac corectie?
Nu mai este posibila depunerea,pentru aceeasi firma,a altui bilant,daca dupa prima depunere ati primit mesajul ca nu exista erori de validare. Erorile constatate ulterior depunerii,vor fi corectate prin note contabile in anul curent.
Se poate depune inca odata bilantul.