avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Modificarea criteriilor medico-psihosociale
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Modificarea criteriilor medico-psihosociale

Buna ziua, o intrebare ; Ordinul nr. 707 din 13 mai 2014 privind modificarea si completarea anexei la ordinul ministrului muncii familiei si egalitati de sanse si al ministrului sanatatii publice nr.762/1992/2007 pentru aprobarea criteriilor medico-psihosociale pe baza carora se stabileste incadrarea in grad de handicap.Hemiplegia se incadreaza automat?

Alte discuții în legătură

Bună ziua! În legătură cu proiectul ordinului de ministru ... Cristinica11* Cristinica11* Bună ziua! În legătură cu proiectul Ordinului de ministru din sept 2022 privind acordarea cert de handicap bolnavilor de cancer se mai știe ceva? Nu am ... (vezi toată discuția)
Acte noi solicitate la evaluarea anuala pentru handicap ContSters285059 ContSters285059 Tatal meu are certificat de handicap grad 1 accentuat din 2011. La comisia de evaluare a persoanelor cu handicap care se face anual, anul acesta însă a mai ... (vezi toată discuția)
Pensie de handicap danuca_1999 danuca_1999 am 34 de ani,am diabet zaharat tip 1 de la varsta de 22 de ani, am inceput cu 2 prize de insulina apoi 3 ,4 si in prezent sunt purtatoare de pompa de insulina ... (vezi toată discuția)