Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cartea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cartea de munca

Mama mea trebuie să se pensioneze de boală și are nevoie de Cartea de muncă. Problema este că ultima oară când a lucrat cu Carte de muncă a fost în București, ea momentan locuiește în județul Arad și ar vrea să intre în posesia ei fară să se deplaseze până la București. Cum se procedează în acest caz?
Poate depune o solicitare online catre ITM BUcuresti prin care comunica sa-i trimita carnetul de munca la ITM Arad, daca angajatorul este din sectorul privat.

[ link extern ]

sau

Email:itmbucuresti@itmbucuresti.ro

In petitie , se va mentiona datele de identitate ale mamei dvs - nume, prenume, adresa , CNP - si datele de identificare ale fostul angajator , denumire si CUI.

Cornel Vasile, Consilier juridic
Așa o să facem, mulțumesc mult pentru informații!