Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Incadrare in grad de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Incadrare in grad de handicap

In anul 2000 am fost diagnosticata cu neoplasm mamar.
Diagnostic tumoara mamara mstg chimiotratata T4N1,operata mastectomie radicala modificata stg,iradiata,dupa care am urmat timp de zece ani tratament hormonal.
Am beneficiat de grad de handicap doi,timp de7ani,doi ani gr de handicap trei,dupa care nu am mai avut nici un fel de drept.
Dar ma intreb si va intreb,oare mi-a crescut sanul peste noapte si eu nu-l vad,sau lipsa unui organ sau ce o fi,din corpul uman nu reprezinta un handicap ptr care nu beneficiez nici de o proteza care se gaseste f greu?
Va intreb daca as putea sa-mi depun din nou actele ptr incadrarea in grad de handicap,in prezent fiind doar lipsa sanului fara a mai urma nici un fel de tratament?
Va multumesc,cu stima!.
Aveti dreptul sa solicitati expertiza la comisia medicala de expertiza persoane cu handicap locala,in baza documentelor medicale pe care le detineti,urmand a se dispune investigatii asupra stadiului actual al afectiunii