avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1326 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ROVINIETA
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ROVINIETA

Am primit in data de 29.05.2014,o instiintare de la Biroul evxecutorului judecatoresc de pe langa Curtea de Apel Pitesti,ca nu am platit un proces verbal din 28.06.2011 ca am condus fara rovinieta pe DN1,Romanesti,jud Prahova,problema e ca nu am primit acel proces verbal!!!
In data de 10.10.2011,am primit procesul verbal in care se specifica ca am mers fara rovinieta pe DN7,Seaca ,jud.Valcea,unde am platit 121 lei,si 125 lei!!!
Ce e de facut? De ce asa tarziu ne instiinteaza ,suntem in anul de gratie 2014!!!Fapta oricum s-a prescris?!Ce este de facut?

Alte discuții în legătură

Amenda pentru lipsa rovinieta Florin111 Florin111 V-as ruga sa-mi raspundeti si mie la problema urmatoare : Azi ,7 noiembrie mi s-au comunicat 2 procese verbale de constatare incheiate in data de 31.10.2011 ... (vezi toată discuția)
Prescriere amenda rovinieta icvasilescu icvasilescu Am primit o amenda pentru rovinieta si vreau sa stiu daca este valabila sau se prescrie. Data constatare contraventie: 03.04.2011 Data intocmire PV: ... (vezi toată discuția)
Executare 3 amenzi lipsa roviniete aplicate in aceeasi zi bazna bazna Buna ziua. am o intrebare si anume. Am primit de la trinalul prahova o instiintare de executare silita pentru trei procese verbale de contraventie pentru ... (vezi toată discuția)