Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Nelamurire cod caen.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Nelamurire cod caen.

Buna ziua ! Am o I.I si am doua intrebari daca ma poate ajuta cineva.

1)I.I are mai multe coduri caen , momentan activez doar pe unul.Daca am urmatoarele coduri 4789 Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse , 4759 Comert cu amanuntul al mobilei, al articolelor de iluminat si al articole de uz casnic n.c.a., in magazine specializate , si 4789 Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse. Pot cumpara mobila (masute, scaune, birouri,) de la diversi producatori si apoi sa o vand in diverse targuri/bazar samptamanale din tara.

2)Daca doresc sa pun pe cineva sa vanda in locul meu trebuie sa fac o procura sau doar un act de mana?

Multumesc frumos !
parfenierazvan, utilizator
2. Doar daca va e sotie si trebuie s-o treceti la registrul comertului ca lucreaza alaturi de dumneavoastra. Altfel numai cu contract de munca.
Cititi si legea 4/2014 pentru completarea OUG 44/2008 privind desfasurarea activitatilor economice de catre persoanele fizice autorizate, intreprinderile individuale si intreprinderile familiale. Lege nr. 4/2014