Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... urgent
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

urgent

Buna seara.Lucrez la un SC de stomatologie,si reprezentantul legal al acestui S.C.are peste 70 de ani, si ni s-a spus ca nu mai putem face contract cu CAS pe numele dumnealui deoarece a depasit varsta de 70 de ani!!Exista vreo lege care sa impiedice patronul,sa nu mai fie reprezentant legal al unui S.C??Eu am cautat,si nu am gasit nimic asemanator...Va multumesc.
In ceea ce priveste calitatea de reprezentant al unei SC nu exista nimic. Probabil CNAS nu incheie contracte cu medici pensionari.