avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1102 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Se mai fac pfa-uri?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Se mai fac pfa-uri?

Am auzit ca nu se mai fac pfa-uri, doar.intreprindere individuala. Este adevarat?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Marcel Mihalache , Avocat 00:30, 7 Iunie 2014
Ati inteles gresit.
Nu s-a abrogat Ordonanta de urgenta nr. 44/2008 privind desfasurarea activitatilor economice de catre persoanele fizice autorizate, intreprinderile individuale si intreprinderile familiale,care fost publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 328 din 25 aprilie 2008.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa lucry lucry o persoana care a absolvit facultatea de Educatie Fizica si Sport poate deveni PFA in acest domeniu? Ceva in genul PFA antrenor de fotbal? (vezi toată discuția)
Pfa cu angajati mihaelanagy mihaelanagy As dori sa stiu daca s-a aprobat legea prin care eu ca PFA ,am dreptul sa angajez alte persoane. (vezi toată discuția)
Angajarea de catre pfa a unor terte persoane danuta34 danuta34 as dori sa stiu daca o intreprindere familiala poate angaja terte persoane conform legii 40/2013 aparuta in monitorul oficial 129/11 martie 2013.la itm se ... (vezi toată discuția)