Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sesizare reala sau nu !!??
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sesizare reala sau nu !!??

Buna ziua,am nevoie de putin ajutor,in ultimile trei luni cineva a facut 4 sesizari la politia locala,acestia au venit in control,eu am cerut sa-mi spuna cine a facut sesizarea si pentru ce,au refuzat spunand ca nu au voie sa spuna .
Intrebarea mea este: Am dreptul legal sa stiu cine a facut sesizarea si pentru ce sau nu? Daca da cum trebuie sa procedez?
Multumesc anticipat. X-(
romalex, utilizator
Buna ziua!

La sesizare este obligatoriu ca persoana care o face sa ramana in anonimat.

Cu stima.
Si daca sesizarea este anonima?(fara nume si prenume)?
Pentru dumneavoastra trebuie sa ramana anonima.
Nu conteaza. Politia se va sesiza din oficiu.
Petiţiile anonime sau cele în care nu sunt trecute datele de identificare a petiţionarului nu se iau in considerare şi se clasează.