avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Control Disciplina in Construcții
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Control Disciplina in Construcții

Buna ziua, in urma unei sesizări formulata către disciplina in construcții aceștia au voie sa între pe proprietatea privată/ imobil ? De asemenea cum poti afla cu privire la ce a fost făcută sesizarea ? Ce se întâmpla dacă refuzi primirea in imobil ? Care este procedura in cazul in care un vecin in anonimat a făcut o sesizare ?
Ultima modificare: Marți, 25 Iulie 2023
ancavd, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:02, 26 Iulie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, voie să intre,altfel cum să facă controlul.
Afli atunci când vin în control la tine.
Refuzul de a permite controlul duce automat la o amendă foarte mare.
Sesizările anonime nu se iau în considerare.
Ultima modificare: Marți, 25 Iulie 2023
mitabiciclista, utilizator
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Petițiile anonime sau cele în care nu sunt trecute datele de identificare a petiționarului nu se iau în considerare și se clasează, potrivit OG 27/2002.

Chiar daca vin in control, va fi pastrată confidențialitatea în ceea ce privește identitatea expeditorului sesizarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sesizare reala sau nu !!?? romalex romalex Buna ziua,am nevoie de putin ajutor,in ultimile trei luni cineva a facut 4 sesizari la politia locala,acestia au venit in control,eu am cerut sa-mi spuna ... (vezi toată discuția)
Sesizare anonima buna ziua! cum pot depune o sesizare anonima ... vitalsmart vitalsmart Sesizare anonima Buna ziua! Cum pot depune o sesizare anonima care sa nu fie clasata. Petitiile anonime sunt clasate in baza unei legi, lege care permite ... (vezi toată discuția)
Denunt bikerboy bikerboy Se poate denunta anonim o firma pentru a fi controlata de Garda Financiara? (vezi toată discuția)