Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Control Disciplina in Construcții
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Control Disciplina in Construcții

Buna ziua, in urma unei sesizări formulata către disciplina in construcții aceștia au voie sa între pe proprietatea privată/ imobil ? De asemenea cum poti afla cu privire la ce a fost făcută sesizarea ? Ce se întâmpla dacă refuzi primirea in imobil ? Care este procedura in cazul in care un vecin in anonimat a făcut o sesizare ?
ancavd, utilizator
Da, voie să intre,altfel cum să facă controlul.
Afli atunci când vin în control la tine.
Refuzul de a permite controlul duce automat la o amendă foarte mare.
Sesizările anonime nu se iau în considerare.
mitabiciclista, utilizator
Petițiile anonime sau cele în care nu sunt trecute datele de identificare a petiționarului nu se iau în considerare și se clasează, potrivit OG 27/2002.

Chiar daca vin in control, va fi pastrată confidențialitatea în ceea ce privește identitatea expeditorului sesizarii.