Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act de vanzare catre un minor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act de vanzare catre un minor

Vreau sa divortez de sotul meu si, ca nu mai facem partaj am vrea sa trecem casa proprietate comuna in proprietatea fiului nostru minor in varsta de 15 ani. Este posibil?
nu se poate face donatie de ambii parinti in favoarea minorului?!