Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Societate comerciala straina
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Societate comerciala straina

Buna ziua.

As dori sa ma ajutati cu niste informatii referitoare la obtinerea unei licente de transport rutier de marfa pe teritoriul Romaniei. Mentionez ca societatea care doreste sa obtina licenta de transport este constituita in Franta unde isi desfasoara activitatea in domeniul transporturilor.

Va multumesc.
Din cate stiu eu licenta de trensport eliberata de ARR aste internationala, fiind in teritoriul UE nu cred ca este necesar ca societatea din Franta sa obtina licenta de transport in Romania.