Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale doua firme, aceeasi adresa?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

doua firme, aceeasi adresa?

stiu ca e posibil sa fie doua sau chiar trei firme la aceeasi adresa (vorbind despre sediile lor, nu puncte de lucru).
dar as fi interesata sa stiu care sunt conditiile in care se poate realiza acest lucru. probabil ca pe langa faptul ca unul sau cel putin unul dintre asociati trebuie sa fie asociat in toate cele trei companii, mai exista si alte conditii. poate cineva ma poate ajuta si pe mine cu aceste informatii?
va multumesc mult.
Se mai poate daca spatiul in care se afla firmele are ca destinatie inchirierea. Exemplu: cladirile in care se inchirieaza birouri.
multumesc mult pt rasuns.