Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare CIM in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare CIM in Revisal

Buna ziua!
Cum e mai corect sa procedezi in cazul in care un salariat cu CIM suspendat pt. concediu fara plata vine mai devreme, cu acceptul conducerii: operezi incetarea suspendarii CIM la data la care s-a convenit, sau faci intai modificare la perioada suspendarii si apoi incetezi suspendarea? (diferenta se vede atunci cand listezi Raportul/salariat).
Va multumesc!
Extrasul revisal nu are valoare juridica.
Totusi pentru a oglindi modificarile efectuate la CIM, modificati mai intai data incetarii suspendarii, iar ulterior incetati suspendarea CIM.
In ceea ce priveste documentul scris, e suficienta o simpla cerere a angajatului de renuntare la CFS si revenire la locul de munca.
@ mihaela_1968

Se inceteaza suspendarea la data revenirii din CFP.