Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Abrogarea codului comercial
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Abrogarea codului comercial

Buna ziua !
Art. 433 din codul comercial este abrogat in prezent ?
Tot codul comercial este abrogat in prezent. El a fost inlocuit de noul Cod Civil din 2010, care reglemeteaza acum fostele relatii comerciale (in prezent denumite relatii intre profesionisti).