avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 406 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social

Buna ziua, as vrea sa deschid un SRL-D cu doi asociati. eu cu un prieten. iar sediul as vrea sa-l fac la prietenul meu. Dar el este din alt Judet. Ce acte imi trebuiesc??
Cel mai recent răspuns: bob02008 , utilizator 11:36, 19 Iunie 2014
Actele normale in aceste situatii nimic special.
[ link extern ]
ma interesa doar pt sediu . Daca tatal lui este proprietarul, ce documente ne trebuiesc pentru a face sediu la el intr-un apartament?
Copie dupa actul de proprietate... ??
Copie de la cadastru, copie dupa actul de proprietate si dovada detinerii spatiului de catre dvs (adica contract de inchiriere sau de folosinta cu proprietarul - taica-su asociatului).
contractul de folosinta trebuie facut la notar? sau pur si simplu de mana?
Este valabil si sub semnatura privata (adica de mana cum s-ar spune) fara probleme.

Alte discuții în legătură

Deschidere pc lucru societate in curs de infiintare adela05 adela05 In dosarul de infiintare a unui SRL, daca vreau sa am si un pc de lucru, depun ctr de comodat pt pc de lucru (si ctr este intre propietar si srl in curs de ... (vezi toată discuția)
Deschidere srl pentru o mica afacere de familie Mihai95 Mihai95 Buna seara , am de gand sa deschid o afacere familiara , mai exact un spatiu 10-15 metrii patrati intr-o zona circulata si anume in gara din orasul meu. Cam ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma sucala sucala cum si ce documente sunt necesare pentru infiintare firma srl?:) (vezi toată discuția)