Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social

Buna ziua, as vrea sa deschid un SRL-D cu doi asociati. eu cu un prieten. iar sediul as vrea sa-l fac la prietenul meu. Dar el este din alt Judet. Ce acte imi trebuiesc??
Actele normale in aceste situatii nimic special.
[ link extern ]
ma interesa doar pt sediu . Daca tatal lui este proprietarul, ce documente ne trebuiesc pentru a face sediu la el intr-un apartament?
Copie dupa actul de proprietate... ??
Copie de la cadastru, copie dupa actul de proprietate si dovada detinerii spatiului de catre dvs (adica contract de inchiriere sau de folosinta cu proprietarul - taica-su asociatului).
contractul de folosinta trebuie facut la notar? sau pur si simplu de mana?
Este valabil si sub semnatura privata (adica de mana cum s-ar spune) fara probleme.