avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1845 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transcriere masina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transcriere masina

Buna am si eu o intrebare socrul meu a decedat cu ceva timp in urma,ce as putea face sa trec masina pe mine sau pe sotie fiind fica lui,precizez ca sotia mai are 2 frati,ca nu cred ca e deloc ok sa umblu cu o masina inscrisa pe un decedat..?
Cel mai recent răspuns: Pascanut , utilizator 05:35, 21 Iunie 2014
Trebuie initial dezbatuta succesiunea
Se dezbate succesiunea. Apoi se face un partaj si puteți sa o treceti la Poliție pe numele Sotiei apoi.
Fara dezbaterea succesiunii la notar si fara certificat de mostenitor nu se poate.
Daca nu se inteleg ajung la instanta.
Mersi mult pentru raspunsuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Renuntare la mostenire din partea copiilor aflati in strainatate mugurelu mugurelu Ion moare. La mostenire vin sotia si 3 copii dintr-o casatorie anterioara a acestuia. Un copil se afla in tara, doi in strainatate. Copii sunt de acord sa ... (vezi toată discuția)
Testament kywy kywy inainte ca socrul meu sa moara acesta a facut testament in prezenta unui notar . sotului meu in care scrie ca lasa tot fiului sau , dupa ce a murit am facut ... (vezi toată discuția)
Succesiune BoangherMihaela BoangherMihaela buna ziua.spuneti-mi va rog frumos daca sotul a decedat si nu si-a cerut o bucata de pamant ce il avea mostenire de la bunica lui eu ca sotie pot sa-l pun in ... (vezi toată discuția)