Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transcriere masina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transcriere masina

Buna am si eu o intrebare socrul meu a decedat cu ceva timp in urma,ce as putea face sa trec masina pe mine sau pe sotie fiind fica lui,precizez ca sotia mai are 2 frati,ca nu cred ca e deloc ok sa umblu cu o masina inscrisa pe un decedat..?
Trebuie initial dezbatuta succesiunea
Se dezbate succesiunea. Apoi se face un partaj si puteți sa o treceti la Poliție pe numele Sotiei apoi.
Fara dezbaterea succesiunii la notar si fara certificat de mostenitor nu se poate.
Daca nu se inteleg ajung la instanta.
Mersi mult pentru raspunsuri