avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Obligatia de a face - emitere ordin redobandire ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Obligatia de a face - emitere ordin redobandire cetatenie

Buna ziua. Sunt avocat dar recunosc ca nu le stiu pe toate. Am o actiune indreptata impotiva Autoritatii Nationale pentru obtinerea cetateniei, si doresc obligarea ei de catre instanta, la emiterea ordinului de redobandire a cetateneie. Pe ce articol imi intemeiez actiunea? Multumesc. Rog raspuns pe adresa adriana.rusateanu@yahoo.com

Alte discuții în legătură

Obtinere cetatenie ancutza_ciuban@yahoo.com ancutza_ciuban@yahoo.com Cetatean iordanian, obtinere cetatenie romana. (vezi toată discuția)
Obtinerea cetateniei romane nadia14 nadia14 buna ziua, sunt din Moldova, daca poate cineva sa ma ajute, sunt in Romania de aproape 8 ani (4 liceu +facultate in curs) momentan sunt in prenatal,sunt ... (vezi toată discuția)
Cum pot obtine dubla cetatenie italiana romana Marilena Gabriela Bailesteanu Marilena Gabriela Bailesteanu Sunt nascuta in România si acum 13 ani am obținut cetățenia italiana prin căsătorie. Doresc sa obțin si pe cea romană ca sa am dubla cetățenie. Ce ... (vezi toată discuția)