Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proces de granituire schimbare puncte de hotar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proces de granituire schimbare puncte de hotar

Sunt in proces de granituire si revendicare,dupa ridicarea punctelor cadastrale din teren si intocmirea raportului de expertiza, vecinul a trecut la reconstructia gardului marindu-si propietatea cu exact cat ii lipsea,nici mie nu imi iese propietatea dar nu am facut nimic.S-a dat hotarare cu apel in termen de 15 zile de la comunicare,in care noi trebuie sa daramam parte din gard ptr. ca s-a constatat din expertiza ca este facut pe linia de hotar(jumatate la noi jumatate la ei)adica 0,11m din gard pe o distanta de 10m. Intrebarea mea este unde pot sa sesizez #-o ca s-au schimbat punctele cadastrale ridicate de catre expert?
O hotarare a instantei nu se poate "sesiza" undeva.
Ea poate fi doar atacata, daca legal exista cai de atac si mai sunteti in termen
hotararea inca nu a venit am vazut pe internet solutia pe scurt