Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor de handicap

Am fost operata de cancer in ianuarie 2011. Am beneficiat de ajutor de handicap pe perioada tratamentului cu citostatice ( 1 an). In prezent sunt pensionata pe caz de boala. Mai am dreptul la acest ajutor?
Numai comisia medicala expertiza persoane cu handicap este competenta sa se pronunte daca intrunuiti conditiile pentru prelungirea certificatului de incadrare in grad de handicap
multumesc
Daca va mentine gradul de handicap puteti cumula pensia de invaliditate cu indemnizatia de handicap.