Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit pe spectacol?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit pe spectacol?

in situatia in care intr-o discoteca se desfasoara un spectacol si se intra pe baza de bilet, impozitul se aplica pe numarul de bilete vandute sau pe suprafata (mp)?
adica se ia impozit pe spectacol sau impozit pe discoteca/videoteca?
astept pareri.
multumesc
SE IA IMPOZIT PE SUPRAFATA, TERMEN DE PLATA: 15 A LUNII URMATOARE; DEPUNERE DECONT:PANA IN 15 A LUNII PT.LUNA URMATOARE
va trebui sa va mergeti la primaria din localitatea unde aveti punctul de lucru si acolo vi se vor da anumite registre ( declaratii ) din cate stiu care trec prin registrul de intrare al primariei si sunt numerotate , cu stamplila , oricum mergeti la compartimentul impozite si taxe sau ... in codul fiscal mai multe amanunte /