Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de mediu

Buna seara,

Vreau sa cumpar o masina, iar proprietarul mi-a spus ca masina are taxa de mediu platita si nerecuperata. Cum se procedeaza? Trebuie sa mai platesc taxa de mediu?
In acest caz nu se mai plateste timbrul de mediu.Aveti nevoie de la proprietar de o Adeverinta de la ANAF cum ca pt masina respectiva este platita taxa de poluare