avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot elabora proiecte de instalatie electrica ca PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot elabora proiecte de instalatie electrica ca PFA?

Buna ziua,

cu codul CAEN 4321 - Lucrari instalatii electrice pot elabora, ca PFA, proiecte de instalatii electrice, ce sa fie ulterior atestate MLPAT - daca cere clientul?

Am atestat ANRE IIA IIB.

Tot cu acest cod doresc sa si execut lucrarile proiectate.

In afara de certificarea de la Registrul Comertului, mai am nevoie de alte autorizari / aprobari?

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru pfa - pot alege mai multe caen? lamar lamar As dori sa aflu daca avand diploma de electrician exploatare medie si joasa tensiune pot sa inscriu PFA cu urmatoarele coduri CAEN: 4321 - Lucrari de ... (vezi toată discuția)
Pfa instalatii electrice si sanitare, reparatii, mentenanta tehnica catalin_utilizator67 catalin_utilizator67 Buna ziua, Doresc sa deschid un PFA pentru efectua instalatii electrice si sanitare, reparatii, mentenanta tehnica la locuinta clientilor. Am experienta ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am o societate, cod caen 4321-instalatii electrice. ... Robert Banea Robert Banea Buna ziua! Am o sicietate, cod caen 4321-instalatii electrice. Firma nu are nici o autorizare(eu personal am),vreau sa stiu daca pot lucra ca si subcontractor ... (vezi toată discuția)