Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Modificare Legea 230/2007 ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Modificare Legea 230/2007 ?

Pe un site de contabilitate am găsit următoarea știre:
Asociatiile de proprietari se supun unor noi reguli dupa ce Senatul a aprobat un proiect de lege prin care este completata Legea 230/2007 privind infiintarea, organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari.

Principala OBLIGATIE pe care o vor indeplini asociatiile de proprietari se refera la faptul ca va fi afisat LUNAR modul de calcul al cheltuielilor, insarcinat cu aceasta noua datorie fiind presedintele asociatiei.

ATENTIE! Nerespectarea acestei obligatii se poate sanctiona cu amenda de pana la 3.000 lei!

Știe cineva dacă există deja această modificare și care este actul normativ?
In proiectul de lege, sanctiunile sunt nominale catre Presedinte si Administrator. Deci, cei care ar putea fi suparati de noile atributii, ar putea fi acestia si nu marea majoritate adica noi proprietarii. Unde-i lege nu-i tocmeala, parca?