avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare pe caz de boala(TBC)
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare pe caz de boala(TBC)

va rog sa-mi spuneti ce acte trebuie sa aduca un salariat care are TBC,sta acasa in concediu medical de 365 zile si care doreste sa iasa la pensie pe caz de boala?va multumesc
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:59, 11 Mai 2009
trebuie sa luati toate iesirile din spital si analizele medicale si sa va prezentati la programare pentru comisie.
daca imi aduc aminte pentru TBC se da pensie pe termen nelimitat.
bafta
Luati legatura cu medicul de familie care va poate indruma in demersul dvs.
Sanatate si succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada minima de concediu medical pentru a beneficia de pensie de invaliditate. ContSters209138 ContSters209138 Buna ziua, Va rog daca putei sa ma lamuriti si pe mine in ceea ce priveste unele aspecte privind concediile medicale si acordarea pensiei de ... (vezi toată discuția)
Va rog daca ma poate ajuta cineva orice sfat conteaza va multumesc frumos - concediere în timpul concediului medical (germania) DuroiFlorin DuroiFlorin Am semnat un contract cu o LieFirma in zona Rasttat impreuna cu prietena mea vineri dupa care luni am fost in prima zi de lucru la firma Grammer care se afla ... (vezi toată discuția)