Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare pe caz de boala(TBC)
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare pe caz de boala(TBC)

va rog sa-mi spuneti ce acte trebuie sa aduca un salariat care are TBC,sta acasa in concediu medical de 365 zile si care doreste sa iasa la pensie pe caz de boala?va multumesc
trebuie sa luati toate iesirile din spital si analizele medicale si sa va prezentati la programare pentru comisie.
daca imi aduc aminte pentru TBC se da pensie pe termen nelimitat.
bafta
Luati legatura cu medicul de familie care va poate indruma in demersul dvs.
Sanatate si succes!